Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

Powiadają, że z dobrym warsztatem samochodowym jest jak z dobrym lekarzem. Jak już znajdziesz dobry, to się go trzymaj. Jak to w większości branż usługowych bywa, jak już się znajdzie na odpowiednim poziomie, warto się trzymać ich usług. Jak rozpoznać dobry warsztat samochodowy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.Na co zwrócić uwagę?

 

Z całą pewnością liczy się pierwsze wrażenie. Wygląd samego warsztatu jest pierwszym bodźcem. Jeżeli widzimy profesjonalne sprzęty i narzędzia, to już mamy pierwszy pogląd na sam warsztat. Dobry mechanik z pewnością charakteryzuje się tym, że widząc pierwszy raz samochód, zrobi z nami porządny wywiad na temat poprzednich napraw i ewentualnych awarii. Jest to podstawą dobrej i owocnej współpracy. Dzięki temu nasze auto nie będzie długo stało w warsztacie, a kolejne nieudane próby naprawy nie sprawią, że będziemy mieli pusty portfel. Inną cechą dobrego warsztatu jest zakres usług. Warto na to zwrócić uwagę, ponieważ przy poważniejszej usterce może okazać się, że nie będziemy mogli w danym warsztacie naprawić. Będzie wiązało się to z szukaniem nowego warsztatu, dodatkową stratą czasu, a być może i pieniędzy. Pamiętajmy, że porządny warsztat, prowadzi w sposób prawidłowy i uporządkowany całą dokumentację przyjmowanych aut. Każdy, kto oddaje swoje auto, w momencie odbioru już naprawionego, ma wgląd do tego co było uszkodzone, co zostało wymienione, przede wszystkim, jakie były koszta wymienionych części i opłata za robociznę.

 

Jak wybrać dobry warsztat samochodowy?

 

Jak powinna wyglądać naprawa auta?

 

Przed podjęciem jakichkolwiek działam przez mechanika, wnętrze auta, zwłaszcza siedzenia i kierownica, powinno być w odpowiedni sposób zabezpieczone przed zabrudzeniami. Serwis renomowany w swojej ofercie powinny mieć szeroki zakres usług. Jeżeli wymieniasz opony, zawsze możesz zapytać, czy dany serwis nie ma w swojej ofercie ustawienia zbieżności kół. Zdarza się też, że serwis posiada flotę aut, które są wykorzystywane jako zastępcze na czas naprawy dla klientów. Dobry warsztat charakteryzuje się też tym, że nie ukrywa przed klientem dodatkowych napraw, a na bieżąco jest w kontakcie telefonicznym.