Restauracja w Krakowie - o czym warto pamiętać przy otwieraniu nowego lokalu?

Współczesny Kraków to piękne i pełne tradycji miasto, które każdego roku przyciąga licznych turystów z różnych zakątków świata. Z tego też powodu dla wielu przedsiębiorców staje się idealnym miejscem do różnego rodzaju inwestycji. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się rynek gastronomiczny, który w ostatnich latach dynamicznie się rozwija, a zarówno w centrum miasta, jak i jego okolicach powstaje coraz więcej wyjątkowych restauracji. Warto jednak wspomnieć, że decyzja dotycząca otwarcia własnego lokalu nie należy do najprostszych wyzwań i wymaga wzięcia pod uwagę kilku czynników, które będą miały wpływ na sukces restauracji.

Restauracja w Krakowie - o czym warto pamiętać przy otwieraniu nowego lokalu?

W jaki sposób lokalizacja wpływa na sukces restauracji?

Przedsiębiorcy z branży gastronomicznej bardzo często zwracają uwagę na fakt, że lokalizacja stanowi niezwykle ważny czynnik decyzyjny podczas otwierania restauracji, baru czy jakiegokolwiek miejsca mającego przyciągać klientów. Warto przy tym wspomnieć, że duże znaczenie ma nie tylko ruch pieszy, ale również samochodowy - szczególnie w przypadku lokali nastawionych na szybką obsługę przyjezdnych turystów czy wyjeżdżających mieszkańców. Co więcej, dobrym pomysłem okazuje się przeanalizowanie istniejącej w pobliżu konkurencji - jeśli w okolicy znajduje się sporo restauracji, możemy zdecydować się na kuchnię, której nie ma w pobliżu lub na działania marketingowe, które zwiększą zainteresowanie potencjalnych gości i pozytywnie wpłyną na wizerunek lokalu. 

Przygotowanie menu z myślą o osobach obcojęzycznych

Jako że Kraków jest miastem, które przyciąga wielu turystów i cieszy się dużą popularnością na arenie międzynarodowej, powinniśmy pamiętać, że naszymi klientami będą nie tylko lokalni mieszkańcy miasta. Dlatego, aby uniknąć ewentualnych barier językowych czy nieporozumień, warto przygotować dwujęzyczne menu z dokładnym opisem poszczególnych dań. Do uniwersalnych języków należy wówczas angielski, ale niektóre lokale decydują się również na dodatkowe menu dopasowane do kraju, z którego pochodzi serwowana kuchnia. Oprócz tego powinniśmy pamiętać o zatrudnieniu kelnerów, którzy będą płynnie posługiwać się przynajmniej dwoma językami, co okazuje się niezwykle pomocne podczas kontaktów z zagranicznymi gośćmi.