W jaki sposób prać skórzaną tapicerkę na meblach?

Skórzane meble niewątpliwie zachwycają swoją elegancją i funkcjonalnością, dlatego pasują do każdego mieszkania. Najczęściej wyposaża się w nie pokoje gościnne, salony, pomieszczenia gabinetowe, ponieważ wykazują duże właściwości dekoracyjne. Jednak podobnie jak inne rodzaje mebli muszą być one regularnie czyszczone i impregnowane, co wymaga dość dużej wprawy w takich czynnościach. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zająć się tym samodzielnie, ale można również zlecić taką usługę zewnętrznej firmie. 

W jaki sposób prać skórzaną tapicerkę na meblach?

Czy domowe sposoby na pranie tapicerki przynoszą rezultat?

Do samodzielnego prania skórzanych kanap wykorzystuje się głównie wodę z dodatkiem środków czyszczących oraz gąbki, czy szmatki do czyszczenia. Przy mocniejszych i większych zabrudzeniach taki sposób może jednak nie być wystarczającym, a nawet spowodować jakieś uszkodzenia. Specjalistyczne pranie tapicerki kraków to często o wiele lepszy i skuteczny pomysł, a wszystko to dlatego, że osoby je wykonujące dysponują odpowiednimi środkami. Można wówczas liczyć na rezultaty lepsze, niż mogłoby się to wydawać na początku. Pranie tapicerki, w tym skórzanej zawsze powinno przebiegać etapami, z których pierwszym jest oczywiście sprawdzenie, jaki rodzaj skóry trzeba wyprać. Dopiero na tej podstawie dobiera się stosowny środek lub większą ich ilość. Jeżeli pojawia się wątpliwość, czy detergent się sprawdzi, można wypróbować jego działanie na najmniej widocznym, niewielkim fragmencie mebla. Dopiero później dopuszczalne jest czyszczenie zabrudzeń, do tego celu stosuje się odpowiednie szczotki. W końcowym etapie nalezy zadbać o nawilżenie powierzchni wypranej tapicerki i ogólną pielęgnację materiału.

Jak wygląda profesjonalna usługa prania tapicerki?

Skórzaną tapicerkę wykorzystuje się dosłownie wszędzie, nie tylko w domach, ale również miejscach pracy, salach konferencyjnych. W takich miejscach meble są o wiele częściej eksploatowane, dlatego mogą wymagać częstszego prania wszystkich tapicerek oraz zadbania o ich konserwację. Profesjonalne pranie tapicerki Kraków to gwarancja należytego zadbania o każdy szczegół i ostrożność w doborze właściwej metody. Głębokie nawilżenie i impregnacja mają zapewnić idealny wygląd skórzanych mebli przez dłuższy czas, zwłaszcza tych szczególnie narażonych na wycieranie. Zachowanie wszystkich najważniejszych zasad ostrożności jest zatem priorytetem, a specjaliści w dziedzinie prania tapicerek doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Co zrobić, aby efekt po wypraniu tapicerki utrzymał się długo?

Pranie skórzanej tapicerki powinno odbywać się regularnie, co najmniej 2 razy w roku. Oczywiście jedną z zależności jest częstotliwość używania mebli, ale to takie niezbędne minimum. W każdym razie wskazana jest właściwa dbałość o meble w okresach pomiędzy czyszczeniem. Pomocne powinno być na przykład częste odkurzanie mebli z pozostawionych zanieczyszczeń, co pomoże w utrzymaniu czystości na dłużej. To bardzo ważny czynnik w sytuacji, gdy często siadają na nich zwierzęta gubiące sierść.