Ciekawe miejsca dla dzieci w Krakowie.

Kraków to miasto, do którego chętnie przyjeżdżają rodziny z dziećmi. W jakie zatem miejsca w Krakowie warto zabrać swoje pociechy? Co dobrze jest im pokazać poza najsłynniejszymi zabytkami, od których z reguły rozpoczyna się zwiedzanie stolicy Małopolski?

Miejsca w Krakowie, które z pewnością spodobają się najmłodszym turystom

Każde dziecko z pewnością ucieszy się z wizyty w Żywym Muzeum Obwarzanka. To właśnie tu można zobaczyć jak powstają te krakowskie przysmaki. Warto zaznaczyć, że podczas weekendów w muzeum tym odbywają się niezwykle interesujące warsztaty rodzinne, na których dzieci mogą spróbować wspólnie z rodzicami upiec swoje własne obwarzanki. Kolejnym muzeum, które powinno przypaść do gustu najmłodszym jest Muzeum Przyrodnicze. Wielu rodziców docina to, że położone jest ono w pobliżu centrum miasta. Jakie atrakcje czekają na nas w tym muzeum? Zobaczymy tu między innymi gabloty z motylami, akwaria czy też ciekawe skamieniałości.

Ciekawe miejsca dla dzieci w Krakowie.

Gdzie jeszcze warto zabrać dzieci będąc na wycieczce w Krakowie?

Zarówno z młodszymi, jak i starszymi dziećmi warto wybrać się także do Muzeum Iluzji. Miejsce to ma nam wiele do zaoferowania – zabawę światłem, doświadczenia z iluzji. Jeżeli zaś pogoda dopisuje i chcielibyśmy spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu to idealną wycieczką może okazać się dla nas wycieczka do Ogrodu doświadczeń im. Stanisława Lema. Mieści się on na terenie Parku Lotników. W ogrodzie tym nasze dzieci będą mogły skorzystać z wielu instalacji edukacyjnych, a jak wiadomo nauka przez zabawę przynosi bardzo dobre rezultaty. Odnajdziemy tu urządzenia z zakresu: optyki, hydrostatyki, akustyki, mechaniki czy też magnetyzmu. Dla naszych dzieci może być to wspaniała lekcja fizyki, którą zapamiętają na długo. Chętnie odwiedzanym miejscem w Krakowie jest także Pracownia i Muzeum Witrażu, w którym można zobaczyć jak powstaje witraż. Jak więc widać oprócz zwiedzania tradycyjnych zabytków warto zarezerwować sobie nieco więcej czasu na odwiedzenie miejsc szczególnie atrakcyjnych dla dzieci.