Jak wybrać mieszkanie pod inwestycję?

Coraz więcej osób decyduje się na inwestowanie pieniędzy w nieruchomościach. Jest to kapitał, którego nam nikt nie odbierze, a w późniejszych latach będzie świetnym początkiem dorosłego życia dla naszych dzieci. Mieszkanie kupowane dla siebie zazwyczaj ma gotowe wytyczne. W końcu sami wiemy najlepiej, czego wymagamy i jakie są nasze oczekiwania względem takiego miejsca. Ciężej natomiast jest wybrać coś, co będzie odpowiednie dla kogoś, a nam przyniesie zarobek. 

Od czego zaczynamy?

Najlepiej zacząć od budżetu, jakim dysponujemy. Lokalizacja również w tym wypadku będzie ważna, ponieważ jeśli jest to nasz pierwszy zakup inwestycyjny. Warto znać dzielnicę, w której chcemy zakupić takie mieszkanie. Od tych dwóch rzeczy zależy, co będziemy mogli kupić. Czy mieszkanie trzypokojowe na dużym osiedlu, małe deweloperskie mieszkanko czy kawalerkę w kamienicy w świetnej lokalizacji. Do tej ceny należy doliczyć koszt ewentualnego remontu oraz wykończenia. Kolejną ważną sprawą jest to, komu będziemy wynajmować zakupione mieszkanie lub apartament w Poznaniu czy innym mieście. Od tego zależy metraż mieszkania, rodzaj wykończenia i remontu oraz lokalizacja.

Jak wybrać mieszkanie pod inwestycję?

Dla kogo będzie mieszanie?

W zależności od tego, pod jakiego klienta będzie mieszkanie, musimy zastanowić się nad standardem samego mieszkania jak i pobliskiej okolicy. Dla rodzin z dziećmi ważna będzie winda, dzięki której bez problemu przetransportują wózek czy rowerek. Bliskość żłobków, przedszkoli i szkół. Jeżeli w niedalekim sąsiedztwie będzie park lub skwer, również zostanie chętniej wybrane przez takich lokatorów. Tacy klienci wybiorą również miejsce, które jest dobrze skomunikowane. Innym klientem będzie para, która chce wspólnie zacząć mieszkać. Wystarczy im małe mieszkanie z jedną sypialnią i salon z aneksem kuchennym. Młodzi ludzie bardziej patrzą na standard wykończenia. Nie musi być drogie takie wykończenie, ale musi mieć styl i każde pomieszczenie do siebie pasować. Młodsi ludzie patrzą również na to czy są dostępne miejsca parkingowe i czy jest miejsce na przechowywanie rowerów.